Výlety do okolia

HARMANECKÁ JASKYŇA - 24km

HARMANECKÁ JASKYŇAHarmanecká jaskyňa – národná prírodná pamiatka leží v južnej časti Veľkej Fatry. Dosahuje dĺžku 2763 m, pozostáva z Veľkého dómu a Izbice. V jaskyni sa nachádza 9 druhov netopierov. Teplota vzduchu v jaskyni sa pohybuje od 5,8 do 6,4 stupňa, prehliadka trvá 60 minút.

DEMÄNOVSKÁ JASKYŇA SLOBODY - 59km

DEMÄNOVSKÁ JASKYŇA SLOBODYDemänovská jaskyňa slobody sa nachádza na severnej strane Nízkych Tatier v Demänovskej doline medzi Liptovským Mikulášom a známym lyžiarskym strediskom Jasná. Vyniká neuveriteľnou pestrosťou farieb a tvarov sintrovej výzdoby, unikátne sú sintrové lekná a ďalšie jazerné formy sintrovej výplne.

DEMÄNOVSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA - 61km

DEMÄNOVSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇADemänovská ľadová jaskyňa - vchod do jaskyne sa nachádza v brale Bašta na severnej strane Nízkych Tatier, len dva kilometre severne od Demänovskej jaskyne slobody. Ľadová výplň vzniká v jaskyni asi posledných 500 rokov a v kombinácii so sintrovou výzdobou vytvára mimoriadne zaujímavý prehliadkový okruh.

DREVENÝ KOSTOLÍK HRONSEK - 36km

DREVENÝ KOSTOLÍK HRONSEKDrevený artikulárny kostolík Hronsek – bol dostavaný v roku 1726. Zaujímavosťou je, že tento kostol je postavený celý z dreva, bez použitia jedného železného klinca. Kapacita dosahuje až 1100 miest na sedenie. Kostol má výbornú akustiku, čo ho predurčuje aj na organizovanie koncertov. V roku 2008 bol zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

ŠPANIA DOLINA - 22km

ŠPANIA DOLINAŠpania dolina – bývalá banská osada, preslávená ťažbou medenej rudy a striebra s typickými baníckymi ľudovými domami starými až 400 rokov, banskými štôlami a šachtami bola vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Preslávila ju aj typická paličkovaná čipka a banícky orloj.

VLKOLÍNEC - 29km

VLKOLÍNECVlkolínec - pamiatková rezervácia ľudovej architektúry, zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva (1993). Obec je súčasťou Národného parku Veľká Fatra, pod vrchom Sidorovo. Vzácnymi stavbami je zrubová zvonica z roku 1770, zrubová studňa z roku 1860 a murovaný kostol Panny Márie z roku 1875. V obci je muzeálny objekt – Roľnícky dom s expozíciou pôvodného bývania.

ORAVSKÝ HRAD - 55km

ORAVSKÝ HRADOravský hrad je jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. Patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Hrad je sprístupnený verejnosti denne od mája do marca.

STARÉ HORY - 10km

STARÉ HORYStaré hory - pôvodne najstaršia banícka obec, dnes zbožné mariánske pútnické miesto, považované za náboženský stred Slovenska. Pravidelne sa tu konajú púte – každú prvú sobotu v mesiaci, okolo 15. augusta a na Turíce.

LIPTOVSKÁ MARA - 42km

LIPTOVSKÁ MARALiptovská Mara - na Liptovskej Mare nájdete široké možnosti rybolovu, taktiež tu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou s kapacitou 50 miest. V lete priehrada ponúka možnosti pre vodné športy ako kúpanie, člnkovanie, surfovanie, jazdu na vodných skútroch a iné.

BEŠEŇOVÁ - 37km

BEŠEŇOVÁThermal Park Bešeňová - areál s termálnymi bazénmi, ktorý obsahuje množstvo víriviek, masážnych trisiek, toboganov, sáun, reštaurácií a mnoho iných atrakcií. V súčasnosti je k dispozícii 8 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou, ktorá vyviera z hĺbky 1987m s teplotou 60,5 °C. Teplota vody v bazénoch je 27–39 °C.

TATRALANDIA - 55km

DEMÄNOVSKÁ JASKYŇA SLOBODYTatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Jeho súčasťou je Aquapark Tatralandia a ubytovací komplex Holiday Village Tatralandia. Aquapark ponúka 3 celoročné bazény s množstvom vodných atrakcií, množstvo toboganov, Tropical paradise – kúsok tropického raja s priemernou teplotou 30°C a originálnou tropickou flórou, Ostrov pirátov z Karibiku – jedinečný komplex s bazénmi a výhľadom na Tatry, Keltský saunový svet – komplex 17 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr, Wellness Paradise – komplex masáží, kúpeľov, zábalov a iných liečebných aj relaxačných procedúr.

AQUACITY POPRAD - 108km

DEMÄNOVSKÁ JASKYŇA SLOBODYV aquaparku AquaCity Poprad zažijete príjemné chvíle zábavy a relaxu. Nájdete tam 13 termálnych a relaxačných bazénov, tobogany, moderné wellness, Vitálny svet s rôznymi saunami a procedúrami pre oddych a relax. Využite klasické alebo exotické thajské masáže, objavte beauty centrum so širokou ponukou kozmetických a škrášľovacích služieb.